Moja Motywacja

FOREVER STRONG – ZASADY W SPORCIE I W ŻYCIU!

7. Forever strong

Jeśli lubisz filmy o tematyce związanej ze sportem i  przesłaniem, to coś dla Ciebie! Niesamowita relacja trener- drużyna, budująca zmiana głównego bohatera, a przede wszystkim świetne wartości. Film Forever Strong (Niezłomny)warto obejrzeć, jeśli szukasz motywacji! „Nigdy nie jest za późno na zmianę!” A o to najciekawsze fragmenty:

  • Wypowiedz trenera do drużyny:

„Możecie myśleć, że jestem trenerem, bo kocham rugby i kocham wygrywać… Oba punkty to prawda. Ale jestem trenerem ze względu na was. Dlatego wolę tworzyć z Was mistrzów, niż zdobywać mistrzostwa. Chcę żebyście byli zawsze silni na boisku,  żebyście mogli być równie silni poza nim.”

  • Trener by scementować i zintegrować drużynę raz w tygodniu zabierał ich do hospicjum, gdzie pomagali w pracach w ogrodzie i bawili się z dziećmi… Dzięki temu zawodnicy patrzyli z innej perspektywy na swoje problemy, patrząc na ciężko chore małe dzieci….Robili coś dobrego, budowali mocne relacje!
  • Kolejna wypowiedz trenera o podejściu do sportu:

„Musicie być skupieni, na boisku i poza nim. To oznacza dyscyplinę w każdej dziedzinie życia. „

  • Drużyna w tym filmie to coś więcej niż tylko kilkunastu zawodników w tych samych strojach. Widać to w jednej ze scen, gdy zawodnik mówi nowemu zawodnikowi o co chodzi:

„Stoimy na boisku gotowi stoczyć bitwę. Na naszych barkach spoczywa tradycja. Musimy pamiętać o honorze naszej rodziny. I naszych przodków. Na sercach nosimy herb, za który oddamy życie. Teraz i ty musisz stawić czoła temu wyzwaniu.”

Nie każdy, kto trenuję piłkę nożną staje się piłkarzem, ale każdy jest człowiekiem. Pogoń za zwycięstwem za wszelką cenę, niezdrowa rywalizacja i zazdrość, wpływają na to, że czasem o tym zapominamy… Jeśli chcesz być lepszym sportowcem i lepszym człowiekiem,ten film może Ci w tym pomóc 😉

O Autorze

Damian Radowicz

Damian Radowicz

Nazywam się Damian Radowicz- jestem piłkarzem, trenerem, a także dietetykiem sportowym. Ukończyłem również kurs żywienia i suplementacji w sporcie, psychodietetyki w sporcie...

5 komentarzy

Zostaw komentarz