Mój Trening

TRENING RADO 5 – TOP 5 PIŁKA LEKARSKA

Ćwiczenia z piłką lekarską są wykorzystywane przez wielu trenerów, również na zachodzie. Mi przede wszystkim kojarzą się z Orestem Lenczykiem, który z Bełchatowem zdobył wicemistrzostwo kraju, a ze Śląskiem nie tak dawno mistrzostwo. Kto ćwiczył ten wie, jak wiele korzyści mogą przynieść takie ćwiczenia. Oto szczegółowo opisane jak ja wykorzystywałem piłkę lekarska i wskazówka dla Ciebie jak jak ty możesz urozmaicić sobie trening:

  1. Rzut bokiem – 4/6kg po 10 na stronę x3 serie.
  2. Rzut przodem – 6/8 kg po 10 na stronęx3 serie.
  3. Rzut z góry na dół – 8kg po 10x 3 serie.
  4. Rzut tyłem – 10 kg po 10×3 serie.
  5. Rzut z autu – 4/6kg po 10x 3 serie.

W sezonie, gdy liczba meczów jest duża i ciężko zagospodarować jednostkę treningową na kształtowanie mocy warto zrobić przynajmniej tzw. „Wstawkę” po treningu. Chodzi o pobudzenie wszystkich grup mięśniowych krótko i intensywnie np. każde ćwiczenie po jednej serii. Taka metoda mi osobiście bardzo odpowiadała i czułem się następnego dnia bardzo dobrze. Ćwiczenia z piłką lekarską są kompleksowe- pracuję całe ciało. Można między innymi udoskonalić wyrzut z autu, ponieważ wykonujemy dokładnie taki sam zamach. Dodatkowo przy odpowiednim napięciu i stabilizacji pracują również mięśnie głębokie. Uważam, że warto urozmaicać trening, a trening z piłką lekarską to ciekawa alternatywa do klasycznych rozwiązań.

 

O Autorze

Damian Radowicz

Damian Radowicz

Nazywam się Damian Radowicz- jestem piłkarzem, trenerem, a także dietetykiem sportowym. Ukończyłem również kurs żywienia i suplementacji w sporcie, psychodietetyki w sporcie...

Zostaw komentarz