Artykuły Mój Trening

BARIO MALOTELLI JUNIOR ;)?

Damian Radowicz
Napisany przez Damian Radowicz

https://www.facebook.com/video.php?v=650375818442240&set=vb.328829463930212&type=2&theater

5

W moim najnowszym filmiku widać jedno z ćwiczeń, w których przemycam elementy przygotowania motorycznego. Uważam, że w tym aspekcie miałem duże braki i wszechstronność na tym polu pozwoli zawodnikowi dużo szybciej przyswajać elementy techniczne. Żeby było atrakcyjnie na koniec dorzucona piłka w przyjaznej formie (strzał z miejsca). Jakie elementy motoryki tutaj kształtowaliśmy? Co Ci się może przydać? Jak możesz usprawnić swoją motorykę nawet samemu wychodząc na orlik?

  • Slalom przodem, slalom tyłem. Jeśli wierzyć statystykom, że piłkarz średnio ma piłkę w meczu około 1-3 minut to właśnie bieg przodem, tyłem, na skos wykonuję prawie przez całe spotkanie, dlatego odpowiednio skoordynowane ruchu są bardzo ważne.
  • Slalom krokiem dostawnym przodem, slalom krokiem dostawnym tyłem. Pozycja sportowa, kolana lekko ugięte, plecy proste, ręce pracuję, poruszamy się na przodostopiu. Można też wytłumaczyć obrazowo, żebyśmy poruszali się tak, żeby nikt nas nie usłyszał- wymuszamy dzięki temu poruszanie się na palcach, a nie na całych stopach.
  • Skoki na obręczach w różnych formach. Tutaj zaproponowałem klasyczne „klasy”. Również niezwykle ważne, żeby skoki odbywały się na odpowiedniej części stopy, a nie jak „słonie” na całych stopach 😉 Fajnie najmłodsze dzieci reagują, gdy pobudzimy ich wyobraźnie i kamienie zamienimy w obręcze, a parkiet w wodę. Zadaniem będzie przeskakiwać z kamienia na kamień, żeby nie wpaść do wody- koncentruję się i cieszą jednocześnie 😉
  • Dynamika na obręczach. Na początku klasyczny skip, gdzie każda noga musi wejść w środek obręczy, później modyfikacja trudniejszych rozwiązań. Po co? Żeby pobudzić układ nerwowy i wymusić na nim dostosowanie się do nowych warunków (kształtowanie koordynacjii)
  • Przyśpieszenie do piłki. Ułożenie stopy wydaję się priorytetem. Często spotykam się, ze źle ułożonymi stopami (wady postawy, które próbujemy korygować), kolejnym problemem jest brak pracy rąk, opuszczone biodra. Małe dzieci na szczęście niezwykle szybko przyswajają i uczą się błyskawicznie.

Wierzę, że taka praca przyniesie efekty, nawet jeśli nie w postaci dostarczenia na rynek piłkarza, to w postaci dostarczenia człowieka, który jest odważny, systematyczny, nie boi się wyzwań i się nie poddaję!

Ps. Bario Malotelli rośniesz w siłę z dnia na dzień;)

O Autorze

Damian Radowicz

Damian Radowicz

Nazywam się Damian Radowicz- jestem piłkarzem, trenerem, a także dietetykiem sportowym. Ukończyłem również kurs żywienia i suplementacji w sporcie, psychodietetyki w sporcie...

Zostaw komentarz