Mój Trening

EWENEMENT MOTORYCZNY – POWRÓT PO KONTUZJI

Damian Radowicz
Napisany przez Damian Radowicz

Jak często trafia się zawodnik najszybszy, najbardziej wytrzymały z największą mocą w drużynie?… Raz na sto tysięcy? Raz na milion? To właśnie Szymon Szymczak (2004). Poznałem go niecałe 3 lata temu. Był to pierwszy zawodnik, którego trenowałem indywidualnie 1 na 1. Jak widać na początku filmu nie wszystko przychodziło mu z łatwością, miał problemy ze stabilnością, z dobrymi wzorcami ruchowymi, miał kilka wad postawy. 3 lata później zdobywa 21 punktów w teście FMS (czyli maksymalna ilość), jest zawodnikiem, który dąży do wykorzystania w pełni swojego potencjału motorycznego, który ma niesamowicie duży!

Niestety 6 sierpnia na meczu złamał rękę z przemieszczeniem… Niezbędna była operacja, dwa druty i długa przerwa od treningów… Dla młodego 13 letniego zawodnika to był duży cios i bardzo trudna sytuacja, ale to jest zawodnik, który ma bardzo mądrych rodziców i determinację o której zazwyczaj czyta się w biografiach wielkich sportowców, dlatego wróci! I to wróci silniejszym! A przynajmniej ja zrobię wszystko co mogę żeby wrócił!

Jego tata zwrócił się do nas z prośbą o pomoc w powrocie po kontuzji. Zbudowaliśmy specjalną, kompleksową ofertę dla niego i od najbliższego poniedziałku wcielamy ją w życie!

Szymon dzięki współpracy z Lunch Time Catering, będzie miał dostarczaną dietę indywidualnie przygotowaną przez dietetyka sportowego z uwzględnieniem takich szczegółów jak nietolerancja pokarmowa, analiza składu ciała, badania krwi. Dodatkowo Szymon otrzyma suplementację, tak by stworzyć jak najlepsze warunki do powrotu do pełnej sprawności.

Szymon przejdzie również rehabilitacje pod okiem fizjoterapeuty i trenera piłki nożnej Wiktora Wróbla. Gdy będzie gotowy do większych obciążeń, ja przeprowadzę z nim treningi motoryczne zintegrowane z piłką, a także trener Przemek Kulik przeprowadzi z nim treningi stricte udoskonalące tehcnikę, z uwzględnieniem specyfiki jego pozycji. Cały projekt powrotu Szymona po kontuzji będę opisywał cyklicznie co środe! Jest to projekt dla wszystkich, którzy chcą zobaczyć co powinno się wziąć pod uwagę przy powrocie po kotnuzji. Dla wszystkich tych, którzy chcą zobaczyć rzadko spotykaną determinację 😉

O Autorze

Damian Radowicz

Damian Radowicz

Nazywam się Damian Radowicz- jestem piłkarzem, trenerem, a także dietetykiem sportowym. Ukończyłem również kurs żywienia i suplementacji w sporcie, psychodietetyki w sporcie...

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.