Mój Trening

Jak trenować indywidualnie 9 latka? ll TRENING INDYWIDUALNY #15

Jak zaczynał Nadal, Ronaldo czy Kobe Brayant? Czy bez presji, z samą zabawą czy też od najmłodszych lat weszli w tryb ciężkiej pracy? Jestem przekonany, że żeby osiągnęli wybitność w swojej dyscyplinie musieli od początku swojej kariery wejść w bardzo intensywny reżim treningowy.
Z drugiej strony jak wielu młodych pasjonatów sportu rezygnuje bo się nudzi, wypala, przestaje czerpać radość z tego co robią?

Przygotowując trening dla najmłodszych moim priorytetem jest stworzenie takiego treningu, który jak najwięcej ich nauczy, ale tak żeby mieli z tego radość, bo umówmy się, że bieganie z piłką to nie jest praca w kopalni, mimo że człowiek się męczy to jest jeden z najprzyjemniejszych wysiłków świata! Do rzeczy.
Po szczegółowej ocenie FMS, ocenie motoryki podstawowej, ukierunkowanej i technice przygotowaliśmy plan na 16 treningów indywidualnych. Cel główny motoryczny: technika poruszania się- odpowiednie wzorce . Cel techniczny: czucie piłki.
Muszę przyznać, że jest to duże wyzwania, dlatego dużo szukałem optymalnego rozwiązania. Mam wypisane główne cele treningowe oraz cele pośrednie. I przeplatam trening technika-motoryka-technika-motoryka. Zawodnicy w wieku 8-12 lat są chłonni jak gąbka i bardzo szybko uczą się wzorców. I nie uważam, że nie warto tracić czasu na takie rzeczy jak nauczanie jak hamować, jak startować, jak wykonywać zwrot, bo łatwiej jest tworzyć nawyk niż go korygować!

Poniżej FRAGMENTY treningu, gdzie szlifujemy technikę, ale też szybkość reakcji, technikę biegu w Wall drillach, koordynacje ruchową poprzez nowe przeskzody/zadania z piłką i bez piłki; siłę poprzez animale (słoń, rak, kangur itp.).

https://www.youtube.com/edit?o=U&video_id=ohk8d2d4ulE

Najcenniejsze w takich treningach jest ta radość zawodników kiedy wykonujemy ćwiczenia z piłką 😉 Potrafią skakać z radości! I Tego zabić nam nie wolno! Jeśli to podsycimy oprócz jednego treningu indywidualnego zyskamy kilkanaście godzin na orliku. Dlatego trenujmy jakościowo jak najlepiej i rozpalajmy ogień do piłki! 😉 Taki jest mój sposób, a jaki jest Twój? Co Tobie się sprawdza, co dla Ciebie jest skuteczne w treningu dla najmłodszych?

O Autorze

Damian Radowicz

Damian Radowicz

Nazywam się Damian Radowicz- jestem piłkarzem, trenerem, a także dietetykiem sportowym. Ukończyłem również kurs żywienia i suplementacji w sporcie, psychodietetyki w sporcie...

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.